Haber

Dünya Kupası kaç gün sürecek, ne zaman bitecek?

Dünya kupasında geri sayıma girildi.32 ülkenin katılacağı dev tertip fikstür ve maç programında beli oldu. Perki, FİFA 2022 Katar Dünya Kupası kaç gün sürecek, ne vakit başlayacak? Dünya kupasına hangi ülkeler katılıyor, kümeler nasıl, dünya kupası hangi kanaldan yayınlanacak? Ayrıntılar haberimizde…

DÜNYA KUPASI KAÇ GÜN SÜRECEK?

2022 Dünya Kupası maçları, 20 Kasım 2022’de, TSİ 19.00’da, Havr kentinde mesken sahibi Katar’ın Ekvador ile oynayacağı maç ile başlayacaktır. Peki 2022 Dünya Kupası final maçı ne zaman oynanacak? 18 Aralık 2022 tarihinde, Türkiye saati ile 18.00’da, Lusail kentinde oynanacak olan final maçı ile bitecektir. Turnuvanın sona ereceği 18 Aralık tarihi, tıpkı vakitte Katar Ulusal Günü’dür.

DÜNYA KUPASI MAÇLARI NE ZAMAN?

2022 Dünya Kupası, 20 Kasım’da konut sahibi Katar’ın açılış maçıyla birlikte başlayacak. Heyecan dolu grup aşamaları, 16 ülkenin eleme turlarına çıkacağı 2 Aralık’a kadar sürecek.

Son 16 tipi maçları 3-6 Aralık tarihlerinde, çeyrek finaller ise 9-10 Aralık tarihinde oynanacak.

13 ve 14 Aralık’ta yarı final karşılaşmalarını izleyeceğiz. Üçüncülük maçından bir gün sonra, 18 Aralık’ta sıra milyarları ekran başına kilitleyecek finale gelecek.

DÜNYA KUPASI MAÇLARI HANGİ KANLDAN YAINLANACAK?

Küresel manada en büyük turnuvalardan biri olan Dünya Kupası için taraftarlar stadyumda yerlerini alırken herkes Katar’da olamayacak. Futbolseverler maçları ekran başından takip edecekler. Türkiye’de 2022 Dünya Kupası maçları TRT 1 ve TRT Spor‘da yayınlanacak.

FİFA 2022 KATAR DÜNYA KUPASINA HANGİ ÜLKELER KATILICAK?

Dünya Kupası’na gidecek ülkeler şu halde: Katar, Brezilya, Belçika, Fransa, Arjantin, İngiltere, İspanya, Portekiz, Meksika, Hollanda, Danimarka, Almanya, Uruguay, İsviçre, ABD, Hırvatistan, Senegal, İran, Japonya, Fas, Sırbistan, Polonya, Güney Kore, Tunus, Kamerun, Kanada, Ekvador, Suudi Arabistan, Gana

DÜNYA KUPASI KÜMELERİ BELİ OLDU

A Grubu : Katar, Ekvador, Senegal, Hollanda

B Grubu : İngiltere, İran, ABD, (İskoçya-Ukrayna / Galler)

C Kümesi: Arjantin, Suudi Arabistan, Meksika, Polonya

D Grubu : Fransa, Danimarka, Tunus, (Peru / Avustralya – BAE)

E Grubu : İspanya, Almanya, Japonya, (Kosta Rika / Yeni Zelanda)

F Grubu : Belçika, Kanada, Fas, Hırvatistan

G Kümesi: Brezilya, Sırbistan, İsviçre, Kamerun

H Grubu : Portekiz, Gana, Uruguay, Güney Kore

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu