Haber

Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Logoğlu, yapılan ve yapılacak çalışmaları açıkladı.

gençlik ve Sporİl Müdürü Mustafa Logoğlu düzenlediği basın toplantısında yürütülen ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sporcu Eğitim Merkezi’ndeki toplantıda konuşan Loğoğlu, spor sahalarında başarının bir yıllık planlarla değil, 10 ve 50 yıllık planlamalarla yakalanacağını belirtti.

Bingöl’de son yıllarda spor alanında çok sayıda yatırım yapıldığını belirten Loğoğlu, “Devletimizin spor alanlarına yaptığı yatırımlar ülkemizde sporu çok önemli bir noktaya getirdi. Bingöl’de çok sayıda yatırım yapıldı. Fiziki olarak Bingöl’de devletimizin yaptırdığı spor salonları,Yüzme havuzları,sporcu yetiştirme merkezi,kayak tesisi,gençlik merkezleri ve spordaki başarımız da artış göstermiştir.İlimizin Türkiye’deki başarısı hatta dünya birincilikleri ile doğru orantılıdır. yapılan yatırımlar.” söz konusu.

Gençlerin gönüllerine ve gönüllerine dokunmanın çok önemli olduğuna işaret eden Loğoğlu, sporu tabana yaymak için çalıştıklarını ifade etti.

12 binden fazla çocuğa yüzme eğitimi verdiklerini anlatan Loğoğlu, “Yüzmede başarılı sonuçlar alabilmemiz için çocuklarımıza anaokulundan başlayarak yüzme öğretmeliyiz. Bunu sadece yüzmeye değil tüm kulvarlara yaydık. Bingöl’de 40 bine yakın lisanslı sporcumuz var. Bu sporcular ülkemizde ve dünyada dereceler aldı.” Bunu başarmak öncelikli hedefimiz” dedi. dedi.

haber-eldivan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu