Yaşam

Emre Aydın: Umutlu olmadığım bir şarkıydı

Türk pop müziğinin sevilen ismi Emre Aydın, geçtiğimiz akşam Bursa’da sahne aldı. Geçmişten günümüze sevilen şarkılarını seslendiren Aydın, ‘Afilli Yalnızlık’ şarkısının hikayesinden bahsederken ‘Umudum olmayan bu müzik aslında bir sürü alternatif müzik dinleyicisiyle buluşmama tanışmama vesile oldu.’ dedi.

Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Emre Aydın, Bursa’da sahne aldı. Birbirinden hoş müziklerini Bursalılar için seslendiren Aydın’ın Bursa dinleyicisi şarkılarına eşlik etti.

‘Kim Dokunduysa O’na Git’ müziği ile sevenlerini selamlayan Aydın, ‘Hoşçakal’, ‘Beni vurup yerde bırakma’ üzere klasikleşmiş müziklerini söyleyen Aydın, Barış Manço’nun ‘Anlıyorsun değil mi?’ ve Mazhar Fuat Özkan’ın ‘Sakın Gelme’ üzere modüllerini da seslendirdi.

Umutlu olmadığım şarkıydı

Emre Aydın müzik ortalarında sık sık Bursalı sevenleriyle sohbet etmeyi ihmal etmedi. ‘Afilli Yalnızlık’ müziğinin öyküsünden bahseden Aydın; ‘Yazıldığı tarih daha da eskiydi. Ben üniversitede ekonomi okurken ‘bir gün müzik yaparım’ umuduyla bir şeyler karalıyorum kenara ayırırken müzik yapıp yapmayacağım da belli değil. Çok da umudum olan şarkılardan bir tanesi değildi ki albüm yapmanın single çıkarmak bugünkü gibi kolay değildi. Plak şirketine ihtiyacımız var, İstanbul’da yaşıyor olmanız lazım. Ben İzmir’de ekonomi okuyan bir öğrenciyim. Umudum olmayan bu şarkı aslında bir sürü alternatif müzik dinleyicisiyle buluşmama tanışmama vesile oldu. Hatırlıyorsunuzdur, o dönemlerde radyoda çok çalmıştı.’ diyerek ‘Afilli Yalnızlık’ müziğini seslendirdi.

Bursa’da adeta hüzünlü bir gece yaşatan ünlü sanatçı, konser sonunda Bursalılara teşekkür etti. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu