Haber

Gölcük’te Örnek Birlik ‘Biz Biriz, Biz Sizsiniz’

Gölcük’te faaliyet gösteren Engelli Dernekleri; Gölcük Belediyesi’nin desteğiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde “Biz Biriz, Biz Siziz” adlı örnek bir etkinlik düzenlediler.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Gölcük’te düzenlenen tören ve “Biz Biriz, Biz Sizsiniz” etkinliği ile kutlandı. Etkinlikler kapsamında Gölcük Anıtpark’ta düzenlenen törende; Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, Gölcük Engelliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Gölcük +1 Down Sendromlular Derneği, Gölcük Otizm Derneği yöneticileri, dernek üyeleri, ilçede yaşayan engelliler ve aileleri katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk takdimiyle sona erdi.

BAŞKAN SEZER’DEN ENGELLİ ZİYARETİ

Törenin ardından Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, Gölcük Belediyesi Manisiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek engellilerle bir araya geldi. Önder Sezer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Bat’a tüm engelliler adına çiçek takdim ederek kutladı. Birlik’te lider Sezer, ilçede engelliler için yapılan çalışmaları anlattı ve engellilerin taleplerini dinledi.

“BİZ BİRİZ, BİZ SİZİZ”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında; Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Gölcük +1 Down Sendromlular Derneği ve Gölcük Otizm Derneği iş birliğinde “Biz Biriz, Biz Siziz” programı düzenlendi. Programa Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve eşi Türkan Sezer, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, Kocaeli Valisi Sayın Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın eşi Doç. Dr. Figen Büyükakın katıldı.

PANELDE ENGELLİLERİN SORUNLARI ELE ALINDI

programı; 2013 yılında GFSD – Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatları Derneği tarafından düzenlenen yarışmada ödül alan ve sergilenen fotoğrafların sergilendiği fotoğraf kabini ziyareti ile başladı. sorunları masaya yatırıldı. Moderatörlüğünü Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Ufuk Koçak’ın yaptığı panelde, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Doç. Dr. Figen Büyükakın ve Oyuncu Mustafa Üstündağ söyleşi gerçekleştirdi.

BAŞKAN SEZER ARKADAŞLARIYLA BİRLİKTE

Röportajda konuşan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Bat Bey’e, Gölcük Otizm Derneği Başkanı Kerim Özdemir Bey’e, Belgin Abanoz Bey’e” dedi. Gölcük +1 Down Sendromu Derneği Lideri’ne, emeği geçen herkese, katılımlarından dolayı Selda Yavuz ve Doç. Dr. Figen Büyükakın’a teşekkür ederiz. Yol arkadaşlarım olarak gördüğüm, birlikte olmaktan her zaman keyif aldığım sevgili kardeşlerimin ve büyüklerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum.”

MELİH KAHVECİ KONSERİ İLE EĞLENDİLER

Söyleşinin ardından programa katılan engelliler Melih Kahveci konseri ile doyasıya eğlendi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu