Haber

İkitelli’deki fabrika yangını 8 saattir sürüyor

BAŞAKŞEHİR İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrikaların bulunduğu 4 katlı binanın çatı katında çıkan yangın, 8 saat süren müdahaleye rağmen söndürülemedi. İtfaiye ekipleri alevleri kontrol altına almak için aralıksız çalışıyor.

Yangın, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 4 katlı bir binanın çatı katında saat 16.00 sıralarında çıktı. Plastik enjeksiyon ve karton ekipmanların bulunduğu ve kırtasiye işlerinin yapıldığı çatı katında çıkan yangın, kısa sürede binanın alt katlarına da sıçradı. Çatı katında mahsur kalan 8 Afgan işçi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Kazadan kurtulanlara ilk müdahale sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapıldı. 8 kişinin sağlık durumunun doğru olduğu öğrenildi.

YANGIN SÖNDÜRME SÜRÜYOR

Kırtasiye fabrikası, valiz üretim fabrikası, halı, mobilya imalat atölyesi ve bir adet deponun bulunduğu her katı 5 bin metrekare olduğu öğrenilen binada 8 saattir yangın söndürme çalışmaları sürüyor. Gıda firması. 56 itfaiye aracı ve 165 işçi yangına müdahale ederken, yangının çıkış nedeni şu anda belirlenemedi.

haber-emet.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu