Haber

Muğla İl Müftülüğü Özel Umre Tur Programı

Muğla İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Muğla Şubesi tarafından düzenlenen Muğla Özel Umre turu ile kutsal topraklara giden umre ziyaretçileri için Muğla İl Müftülüğü bahçesinde program düzenlendi.

Kurşunlu Cami İmam Hatip Yadigar Ceylan’ın Kur’an tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftüsü Çapçı, ağustos ayında duyurdukları özel Umre turuna çok sayıda vatandaşın ilgi göstermesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, teşekkür edeceklerini söyledi. Allah’ın misafiri olarak Kutsal Topraklara giden umrelere. Gezinin verimli geçmesini diledi.

“Gazze’deki vahşetin gölgesinde, yüreği buruk bir yolculuğa çıkıyoruz” diyen Çapçı, vahşetin ve katliamın durması için Kutsal Topraklarda çok dua edeceklerini sözlerine ekledi.

Üç Kutsal Mescid’i ziyaret edeceklerini ve ikisini ziyaret edeceklerini belirten Çapçı, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’ye giderek üçüncü Mescid’in kurtuluşu için dua edeceklerini belirtti. Mescid-i Aksa.

8 Kasım itibarıyla iki grup halinde gerçekleşen Umre yolculuğunun 23 Kasım’da sona ereceğini belirten Müftü Çapçı, özellikle bu yıl Muğla’da ilk kez Medine’ye direkt uçuşlu bir yolculuğun gerçekleştirileceğini belirterek, oldukça keyifli olduğunu ifade etti. yıl.

Müftü Çapçı’nın konuşmasının ardından Menteşe İlçe Müftüsü Dr. Ertuğrul Akın’ın kıldırdığı namaza katılanlar hep birlikte amin dedi. Namazın ardından konvoy lideri Müftü Çapçı, din görevlileri ve Umre aileleriyle vedalaşarak Milas Bodrum Havalimanı’na doğru yola çıktı.

Programa İl Müftüsü Yaşar Çapçı, Müftü Yardımcısı Sema Özbakış, Erkan Saral, Menteşe İlçe Müftüsü Dr. Ertuğrul Akın, Umre müritleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu