Haber

Wall Street’te Türk Bayrağı göndere çekildi

Özlem Özgüt Yörekli/ ABDPOST (ABD IGFA)
Türk Amerikan toplumunun 23 yıldır temsilcisi İbrahim Kurtuluş’un düzenlediği etkinlik büyük ilgi gördü.

New York’ta Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Wall Street’teki boğa heykeli önünde bayrak çekme töreni düzenlendi.

Türk Amerikan toplumunun 23 yıldır temsilcisi İbrahim Kurtuluş’un düzenlediği etkinlik; Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, New York Belediye Başkanı Eric Adams, Kore Cumhuriyeti’nin New York Başkonsolosu Euy Whan Kim, KKTC New York Temsilcisi Mehmet Dânâ, NYPD’den Türk polis memurları, Türk Ordusu’ndan iki üst düzey asker ve çok sayıda vatandaş. katılım sağladı.

Asl Tercüme sahibi Aslı Cavlak’ın şiir okuduğu törene New York Atatürk ve Cumhuriyet Okulu öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticileri de katıldı. Ayrıca her iki okulun öğrencileri Cumhuriyetin 100. yılını şiir okuyarak kutladılar.

Tören kapsamında NY Türk Amerikan Toplum Merkezi NYTAC Lideri Erol Akyürek bir konuşma yaptı. Belediye Başkanı Eric Adams, göçmenlere yönelik yardımlarından dolayı Alibaba Restoran’ın sahibi Ali İstek Doğan ve babası Cemal Doğan’a teşekkür belgesi verdi.

Törenin ardından New York Din Hizmetleri Ataşesi Ali Tos dua okudu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu