Ekonomi

Çinli yetkililer, tarımsal afet önleme ve tahıl üretiminin önemini vurguladı

Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaleti, Laishui ilçesi, Sanpo kasabasının Xiazhuang köyünde yoldaki çamuru temizlemek için makine kullanan işçilerin havadan çekilmiş fotoğrafı, 8 Ağustos 2023. (Fotoğraf: Yang Shiyao/Xinhua)

PEKİN, 11 Ağustos (Xinhua) — Çin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın yakın tarihli bir toplantısına göre, Çinli yetkililer sonbaharda tahıl üretiminin değerini ve tayfundan etkilenen bölgelerde tarımsal felaketleri önlemenin değerini vurguladılar.

Sonbaharın tahıl mahsulü verimi için kritik bir dönem olduğunu belirten bakanlık, kuzeydoğu Çin’de şiddetli yağışların kuvvetli rüzgarlarla birleşmesi durumunda mahsulün zarar görme riskinin yüksek olacağını vurguladı.

Bakanlık, yerel yetkililerden Khanun Tayfunu’nun izlediği yolu yakından takip etmek, acil durum ekipleri oluşturmak, drenaj makinelerini harekete geçirmek ve bölgedeki su tahliye sürecini hızlandırmak için önlemler almalarını istedi.

Tayfun nedeniyle Cuma gününden Pazar gününe kadar Jilin, Heilongjiang ve İç Moğolistan’ın bazı bölgelerinde şiddetli yağışlar etkili olacak. Bazı bölgelerde kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar görülecek.

Yerel makamlar, çiftlikleri rüzgar ve yağmura karşı güçlendirmek, hayvan ve kümes hayvanı barınaklarını korumak ve balıkçı teknelerini karaya geri döndürmek de dahil olmak üzere tayfunu önlemek ve müdahale etmek için çok çalıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu