Haber

Efes Selçuk Hıdırellez Festivali kutlandı

Efes Selçuk Hıdırellezi, İsabey Mahallesi’nde düzenlenen şenlikle kutlandı. Baharın müjdecisi, bereket ve bereketin simgesi Hıdırellez kutlamaları, Bahar Bandosunun düzenlediği kortej ile başladı. Festival alanına gelen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel, kadınlarla birlikte Hıdırellez ateşi yaktı.

Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez Festivali’nde Romantik Dans Setinin performansı beğeniyle izlendi.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, ülke olarak zor günler karşısında herkesin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Hepiniz biliyorsunuz geçen yıldan bu yana ülke olarak aslında çok acılar çektik, dayanılmaz acılar yaşadık. Çok kayıplar verdik, çok ekonomik eziyetler çektik. Henüz tam olarak düzelmedi.Hepimiz o acıyı hala hissediyoruz.Moral bulmalıyız.Biraz morale ihtiyacımız var.Ortada durup insan insanın zehrini alır demeliyiz. dök o zehiri.Gelecek için umutlar yeşertmeliyiz.Merhamete,berekete,sağlığa ve güzel bir geleceğe gerçekten ve gerçekten ihtiyacımız var.Gönül rahatlığıyla söylüyorum ki 14 Mayıstan sonra hepimiz gerçek baharı yaşayacağız.O günden sonra bolluk bereket. , bolluk, sağlık ve hepsinden önemlisi ülkemize huzur ve sükunet gelecek. Baharlarımız kutlu olsun.”

Başkan Ceritoğlu Şengel’in konuşmasının ardından Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez Festivali’ne katılan Efes Selçukluları, Tepecik Senfoni Orkestrası’nın seslendirdiği müziklerle doyasıya eğlendi.

haber-tufanbeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu